Náš príbeh

Aktuálna výzva - predstavenie príbehu

Volám sa Katarína Janková. Pred 25 rokmi som úspešne ukončila štúdium na gymnáziu L. Novomeského v Bratislave a následne som získala bohaté pracovné skúsenosti, predovšetkým v oblasti obchodu, kde som pôsobila ako predavačka a pokladníčka. V roku 2015 mi bol diagnostikovaný malígny nádor na prsníku, čo si vyžiadalo intenzívnu liečbu vrátane chemoterapie, ožarovania a chirurgického zákroku. Tento boj mi priniesol status ŤZP od úradu práce a ID z Sociálnej poisťovne. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

V roku 2021 sa môj zdravotný stav ešte zhoršil kvôli diagnostikovanému Ewingovu sarkómu na chrbtici, čo spôsobilo ochrnutie od hrudníka nadol. Aj napriek zložitej operácii a ďalšej náročnej liečbe som ostala ochrnutá a pripútaná na invalidný vozík, hoci stav rakoviny sa podarilo stabilizovať. 

Tento stav som prijala ako osobnú výzvu. Rozhodla som sa založiť občianske združenie a chránené dielne, ktoré by poskytovali podporu a pracovné príležitosti pre ľudí ŤZP, TZP-S a ID nad 70%.  

Naše OZ Muchotrávka poskytne z vašich darov finančné prostriedky pre ľudí s telesným postihnutím, aby sa mohli zapojiť do rôznych vzdelávacích kurzov. Tie zahŕňajú odbornú prípravu na prácu v Call Centre, ako barista/barman, a tiež osobnostné a kreatívne kurzy. Každý kurz bude zabezpečený s potrebným materiálom a pracovným asistentom. 

Vaša podpora, či už jednorazová alebo pravidelná, je neoceniteľná pre poskytovanie pomoci ľuďom s postihnutím. Dať im šancu vrátiť sa do spoločnosti a pracovného života. 

 Ďakujem vám za vašu empatiu a podporu a verím, že spolu dokážeme prekonať bariéry medzi nami. 

Podporte nás a pomôžte zdravotne postihnutým ľuďom

Spolu môžeme meniť svet! Pomôž nám podporiť našu misiu a prinášať pozitívne zmeny do životov ľudí. Vaša finančná podpora je kľúčom k našej schopnosti poskytovať dôležité služby a podporu tým, ktorí ju najviac potrebujú. Darujte dnes a pomôžte nám vytvárať lepšiu budúcnosť pre ťažko zdravotne postihnutých.

O nás

OZ Muchotrávka

Náš web, ktorý zastrešuje OZ a Chránené dielne je tvorený na poskytovanie cielenej pomoci,  ktorá môže výrazne prispieť k zlepšeniu kvality života ľudí na vozíčku  a ich individuálnych potrieb. Finančná podpora našej stránky www.muchotravka.com cez rôzne formy donácie umožňuje zabezpečiť a zlepšovať ponuku služieb tejto stránky.

Najväčší boj postihnutých ľudí po rokoch strávených doma medzi štyrmi stenami, je vrátiť sa medzi ľudí: Podpora rodiny a známych pri prvých predsavzatiach ukázať sa svetu je veľmi potrebná a nesmierne dôležitá. Nastavuje nám zrkadlo aby sme videli aký nádherný motýľ vie vyletieť z kukly, ktorá nás doteraz chránila. Uzrieme to napríklad pri prechádzkach mestom a parkom alebo sa pri účasti na spoločenských akciách.

Ďalším „levelom“ je vzdelávanie doma alebo vonku. V súčasnosti je veľké množstvo kurzov online. Určite sa nájdu zamestnávatelia s pozitívnym prístupom, ktorí po zaškolení budú vedieť uspôsobiť tieto kurzy potrebám postihnutých tak, aby získaným zručnosťami sa mohli zamestnať alebo sa živiť. Ide o spoluprácu, ktorá pomôže so vládaním záchvatov úzkosti a pomôže nám prestať sa registrovať ako ťažko postihnutý človek, na ktorého všetci pozerajú.

V prvom rade treba nájsť zamestnávateľov, ktorí ponúkajú prácu, ktorá po špecifických úpravách môže byť vykonávaná človekom na vozíku Takých ponúk je na internete dosť, len sa o nich nevie. Hlavnú úlohu v tom hrá strach. Strach z niečoho nového nevyskúšaného. Treba nájsť stratenú vieru v seba, v druhého človeka, v spoločnosť a v konečnom dôsledku vo svet. Musíme si uvedomiť, že to nepôjde ľahko a na konci nás nebudú čakať medaile a preto to musíme skúsiť spraviť.