Behaverionálne kurzy

Webinár 5 tipov, ako si udržiavať kognitívne zdravie pre dospelých 55+

Slová inklúzia a diverzita (či rozmanitosť)  asi vo svojom okolí  počujete stále častejšie a častejšie. Vo filmoch, v reklamách, v škole, v práci. Zrazu sa tieto pojmy tešia stále väčšej popularite… 

Na webinári 5 tipov, ako si udržiavať kognitívne zdravie pre dospelých 55+ sa dozviete, ako účinne udržiavať svoj mozog a pamäť v dobrej kondícií.  Na pružnú a ohybnú chrbticu cvičíme cviky na chrbticu, pre silnejšie svaly na nohách dvíhame činky. 

Akými cvikmi sa dá posilniť mozog a pamäť? 

Na webinári vám predstavíme 5 účinných tipov na precvičovanie myslenia, pamäte a kognitívnych zručností pre dospelých 55+, ktoré vám môžu pomôcť k skvelej kognitívnej kondícii. 

Webinár je vhodný špeciálne pre vekovú kategóriu 55+, pretože po 45-tom roku života dochádza k oslabovaniu kognitívnych funkcií. Preto je dôležité vytvoriť si včas dostatočnú kognitívnu rezervu a vyvarovať sa zabúdaniu, či rizikám neurodegeneratívnych ochorení. Je dobré si s pribúdajúcimi rokmi uvedomiť, že zabúdanie nie je prirodzenou súčasťou starnutia. Kognitívne zdravie je jednou z ciest, ako si zabezpečíte nielen zdravé telo, ale aj myseľ. 

ČO SA NA WEBINÁRI NAUČÍME? 

    1. Získate 5 tipov, ako sa udržiavať v kognitívnej kondícii.

    2. Ako si vytvoriť zdravé mentálne návyky. 

    3. Prečo je dobré učiť sa 15 minút denne. 

    4. Štúdium jazykov – jeden z najlepších spôsobov, ako si posilňovať mozgové závity. 

Ľudia po 50 trpia rôznymi ochoreniami a diagnózami, často s poruchami pamäte.  

Prostredníctvom komunikácie a hraním sa na PC možné podporiť ich pamäťové funkcie a tak oddialiť rýchly rozvoj ochorení – tzv. Brain Jogging. 

V kolektíve budú trénovať nielen základné, ale aj inštrumentálne aktivity denného života a tak rozvíjať jemnú motoriku napr. navliekanie korálkov a tvorba ručných prác. 

Okrem toho moderné technológie v mobile a na laptope ponúkajú pre nich využitie ako ďalšiu j formy komunikácie s ich rodinami a blízkymi. 

 

Jazykový kurz angličtiny VISTA

Zameriavame sa na deti s poruchami učenie 

Takýto spôsob prináša tieto výhody: 

  • časová flexibilita 
  • komunikácia face-to-face 
  • kurz „šitý na mieru“ 
  • tematická flexibilita 
  • priestorová flexibilita 
  • okamžitá spätná väzba a plná pozornosť lektora len Vám 

Priebeh angličtiny online je totožný ako počas štandardnej individuálnej výučby, všetky potrebné materiály obdržíte elektronicky.  

Počas výučby sa môžeme, no nemusíme vidieť – je to na Vás, podstatné je však sa počuť a zdieľať si podklady na obrazovke a priamo zobrazovať slovíčka tak, ako počas výučby v našej kamennej triede. 

Ukáž SmartBooks, čo vieš a on ťa naučí, čo máš ešte vedieť. 

Predstavte si, že máte doma vlastného súkromného učiteľa, ktorý si všetko o vedomostiach žiaka pamätá a vie vysvetliť a vyskúšať všetky školské predmety. 

Smartbooks je aplikácia, ktorá toto všetko a ešte oveľa viac spraví za vás. 

Chronologické zadania úloh pre všetky predmety 

O naučených vedomostiach i miere snaženia vytvorí jasný prehľad, ktorý ocenia rodičia, učitelia i žiaci. Je to skutočný domáci učiteľ. Presne vie, aké hlboké vedomosti má dieťa z každej jednej témy. Nestane sa to, že by z niečoho malo medzery, ktoré mu neskôr spôsobia zlyhávanie pri nadväzujúcich témach. Výrazne sa zlepšia vedomosti i známky vášho dieťaťa, vám i učiteľom ušetrí množstvo času a energie. To všetko len za 30 minút denne. Je to intenzívne učenie sa nielen na vlastných chybách. 

Učiteľ vyberá úlohy a testy na domáce učenie 

Žiak sa môže učiť individuálne “bez účasti školy” alebo mu môže učiteľ zadávať konkrétne témy a sledovať jeho pokrok. SmartBooks sa používa jednoducho a intuitívne. Efektivita učenia sa prejavuje v rýchlosti, akou sa žiak učí. 

Dizajn vytvorený pre deti 

Predmety a témy prvého stupňa základnej školy majú prívetivý dizajn. Je veľmi vhodný pre deti, ktoré sa ešte len začínajú učiť čítať a písať. Jednotliví hrdinovia SmartBooks pomáhajú pri učení aj tým najmenším deťom. 

Predstavitelia Smartbooks 

Smarty 

Je hravý, šikovný a milý kamarát. Jeho baterka sa nabíja podľa toho, ako sa dieťa učí. Čím viac úloh zvládne, tým viac dobije baterku Smartymu. Keď sa dobije na 100 %, začne mu svietiť brmbolec a raduje sa. 

Kúzelný učiteľ 

Keď si nevieš poradiť, pomôže ti so správnou odpoveďou. 

Booky 

Je vždy poruke keď ho potrebuješ. Slúži ako poznámky do zošita. 

Muška 

Slúži ako malá pomôcka alebo rada pre deti. Niekedy ti prerozpráva zadanie úlohy. 

Precvičovanie učiva, je zároveň hrou 

Pri hre sa dieťa zároveň učí oveľa efektívnejšie 

Výhody toho, keď sa hrajú spolu 

SmartBooks umožnuje aj online súťaženie medzi spolužiakmi a kamarátmi vo vedomostiach na spoločne vybranú tému. Výsledky sa zobrazujú v reálnom čase všetkým súťažiacim. 

Súťaž pre žiakov 

Základom každej hry je súťažiť a snažiť sa byť najlepší. V SmartBooks sa škola stala hrou a využíva princíp bodového hodnotenia výsledkov učenia. Žiaci si vzájomne vidia svoje umiestenie v Sieni slávy, a to ich motivuje k lepším výsledkom.

Podporte nás

Lepšia budúcnosť zdravotne postihnutým ľuďom

Pomôž nám podporiť našu misiu a prinášať pozitívne zmeny do životov ľudí. Vaša finančná podpora je kľúčom k našej schopnosti poskytovať dôležité služby a podporu tým, ktorí ju najviac potrebujú. Darujte dnes a pomôžte nám vytvárať lepšiu budúcnosť pre ťažko zdravotne postihnutých.